Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
poniedziałek, 20 września 2021 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
oferty ze zdjęciem

Dolina Grzybowska

Strona główna » Atrakcje » Dolina Grzybowska

data dodania: 2009-08-24 11:12:20

gmina: Zabierzów

powiększ

Niewielka dolina wcięta w zbocza wschodniej części Garbu Tenczyńskiego na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, pomiędzy miejscowościami Balice i Zabierzów, przy drodze wojewódzkiej nr 774. Od drogi tej prowadzi wąska droga dojazdowa do parkingu i restauracji "Kmita" w głębi dolinki, obok niewielkiego potoku stanowiącego lewobrzeżny dopływ Rudawy. Dolina jest zalesiona lasem głównie dębowym. Około 150 m od skrzyżowania drogi 774 z drogą do parkingu znajduje się duża wapienna skała wchodząca w skład rezerwatu Skała Kmity. Cały zaś obszar dolinki znajduje się na terenie Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Dnem dolinki Nadleśnictwo w Krzeszowicach w 2000 r. wyznaczyło ścieżkę dydaktyczną "Dolina Grzybowska" o długości 2,5 km. Ma ona 5 przystanków z informacjami o problemach ochrony przyrody i gospodarki leśnej. Dolina stanowi dobre miejsce dla spacerów, jak również przydatne do realizacji terenowych zajęć z młodzieżą szkolną.

źródło: tekst i zdjęcia Wikipedia


wyświetleń: 6789

autor: agrojura.pl

Atrakcje w gminie Zabierzów

 • Dolina Kobylańska

  data dodania: 2009-11-12 22:39:35

  Dolina Kobylańska, zwana również rzadziej Dolinką Karniowicką lub Jarem Kobylańskim. Jest to dolinka długości około 4 km, znajdująca się w granicach wsi Kobylany i Karniowice, około 20 km od Krakowa. Położona jest na Wyżynie ... czytaj dalej »

 • Dolina Aleksandrowicka

  data dodania: 2009-08-20 14:02:54

  Dolina Aleksandrowicka, zwana też Strumykiem – niewielka dolina rozcinająca Garb Tenczyński na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej w miejscowości Aleksandrowice. Ma długość 2,5-3 km, strome zbocza i płaskie szerokie dno, które jest w dużym stopniu ... czytaj dalej »

 • Dolina Bolechowicka

  data dodania: 2009-08-18 10:54:40

  Dolina na Wyżynie Olkuskiej znajdująca się między Karniowicami a Bolechowicami, około 15 km od Krakowa. Wchodzi w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Wejście do dolinki stanowi tzw. Brama Bolechowicka zbudowana z wapiennych, widocznych z daleka skał ... czytaj dalej »

Opis gminy: Zabierzów

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia