Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
poniedziałek, 20 września 2021 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
oferty ze zdjęciem

Wzgórze Kromołowiec

Strona główna » Atrakcje » Wzgórze Kromołowiec

data dodania: 2010-02-10 10:03:37

gmina: Łazy
Wzgórze Kromołowiec, fot. Marcin Czajkapowiększ

Wzgórze Kromołowiec jest ostańcem wapiennym na peryferiach Niegowonic, dostać możemy się tam malowniczą drogą z Ogrodzieńca, która przypomina górskie serpentyny. Jest to początek Pasma Smoleńsko- Niegowonickiego. Rozpościera się z niego piękny widok na cztery strony świata, m.in. na Pustynię Błędowską.
Znajduje się tam kilkanaście dróg wspinaczkowych, o których więcej możemy się dowiedzieć ze strony : wspinanie.pl

 


Wyświetl większą mapę


Wzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin CzajkaWzgórze Kromołowiec, fot. Marcin Czajka

wyświetleń: 7635

autor: agrojura.pl

Atrakcje w gminie Łazy

 • Stawy w Ciągowicach

  data dodania: 2010-02-12 12:24:03

  Staw w Ciągowicach, fot. Marcin CzajkaStawy w Ciągowicach znajdują się na Szlaku Tysiąclecia, którym można dojechać do Zalewu Przeczyce. Stawy te są zarybiane i otoczone pięknym krajobrazem, przez co stanowią świetne miejsce do wypoczynku.     czytaj dalej »

 • Wieża ciśnień

  data dodania: 2009-10-20 09:21:50

  Przy wąskiej asfaltowej drodze łączącej Łazy z Zawierciem stoi wysoki (24m) ceglany budynek mówiący wiele o historii Łaz i okolicy. Zbudowana w 1898 r. wieża ciśnień była obiektem zasilającym w wodę parowozy stacji rozrządowej Łazy i samą ... czytaj dalej »

 • Kościół w Niegowonicach

  data dodania: 2009-10-20 09:03:57

  Wieś Niegowonice od niepamiętnych czasów należała do starej parafii Chechło. Pod koniec XVIIIw. Istniała tu drewniana kaplica dworska. Parafia w Niegowonicach zastała erygowana 10 maja 1802 roku. W tym samym roku, w ciągu 10 miesięcy został wybudowany ... czytaj dalej »

Opis gminy: Łazy

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia