Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.
imieniny obchodzą: Alfa, Tytus
oferty ze zdjęciem

Wzgórze św. Piotra w Pilicy

Strona główna » Atrakcje » Wzgórze św. Piotra w Pilicy

data dodania: 2010-07-05 14:09:40

gmina: Pilica
Pozostałości kościoła pw. św. Piotra i Pawła na wzgórzu św. Pawła, fot. Michał Dobrzańskipowiększ

Wzgórze św. Piotra jest pozostałością po pierwotnej Pilicy, osadzie sprzed około 1000 lat. Znajdują się na nim obiekty sakralne z XVIII wieczne drewniane ogrodzenie oraz cmentarz z przełomu XVIII i XIX wieku. Ma uwagę zasługuje tu grób Władysława Moesa pierwowzoru postaci Tadzia ze „ Śmierci w Wenecji” Tomasza Manna, usypisko ziemne- pozostałość po XVIII- wiecznej studni oraz wspaniałe, stare kasztanowce i lipy drobnolistne- pomniki przyrody.

Materiał opracowany został dzięki pomocy pracowników Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Pilicy.

Pozostałości kościoła pw. św. Piotra i Pawła na wzgórzu św. Pawła, fot. Michał DobrzańskiDzwonnica dawnego kościoła pw. św. Piotra i Pawła, fot. Michał DobrzańskiGroby byłych właścicieli Pilicy na wzgórzu św. Piotra, fot. Michał DobrzańskiGroby byłych właścicieli Pilicy na wzgórzu św. Piotra, fot. Michał DobrzańskiGrobowiec Moesów, fot. Michał DobrzańskiKapilica pw. św. Piotra i Pawła, fot. Michał DobrzańskiZabytkowe wejście i ogrodzenie na teren dawnego kościoła, fot. Michał Dobrzański

wyświetleń: 5797

autor: Michał Dobrzański

Atrakcje w gminie Pilica

 • Zalew w Pilicy

  data dodania: 2010-07-26 13:46:05

  Zalew w Pilicy, fot. arch. Urzędu MiastaMiejscem gdzie można spotkać najwięcej mieszkańców Pilicy w okresie letnim, jest przepiękny zalew na rzece Pilica. Znajduje się nieopodal źródeł rzeki Pilica i to ona zasila jego wody. Bezpieczeństwa na kąpielisku strzegą ratownicy WOPR. Zalew ... czytaj dalej »

 • Wyciąg narciarski w Smoleniu

  data dodania: 2010-07-26 13:35:17

  Wyciąg narciarski w Smoleniu, fot. arch. Gm. PilicaNa północny-wschód od ruin zamku w Smoleniu znajduje się wyciąg narciarski. Wyciąg narciarski w Smoleniu oferuje dwie trasy zjazdowe: dla zaawansowanych o długości 420 m i różnicy poziomów 65 m oraz dla początkujących o długości ... czytaj dalej »

 • Wyciąg narciarski w Cisowej

  data dodania: 2010-07-26 12:50:38

  Wyciąg narciarski w Cisowie, fot. arch. Gm. PilicaWyciąg narciarski jest usytuowany na zboczu Gór Barańskich. Wyciąg oferuje dwie trasy: czerwoną o długości 560 m – nachylenie trasy 18,20 oraz niebieską o długości 700 m – nachylenie trasy 14,30. Różnica poziomów – ok. ... czytaj dalej »

Opis gminy: Pilica

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia