Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
poniedziałek, 20 września 2021 r.
imieniny obchodzą: Faustyna, Renata
oferty ze zdjęciem

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra

Strona główna » Atrakcje » Park Miniatur Sakralnych Złota Góra

data dodania: 2013-04-05 13:32:38

gmina: Częstochowa
powiększ

 

 Na Złotej Górze z pięknym widokiem na Sanktuarium Jasnogórskie zobaczą Państwo Najpiękniejsze sanktuaria świata wykonane przez znakomitych artystów i rzemieślników krakowskich. Skala 1:25 pozwala na dogłębne odkrycie wszystkich detali budowli. Wśród miniatur są: Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Dom Maryi Dziewicy w Efezie, Bazylika Św. Domu w Loreto, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, Bazylika Niepokalanego Poczęcia w Lourdes, Bazylika Matki Bożej w Montserrat, Mariazell, Altotting, Ostra Brama w Wilnie, La Salette, Bazylika Św. Franciszka w Asyżu, Santiago de Compostela, Medjugorie, Echmiadzin, Bazylika Świętego Piotra.

 Park Miniatur Sakralnych zachwyca turystów swoimi walorami przyrodniczymi ponieważ jest w nim mnóstwo wyjątkowej roślinności i zieleni. W naszym Parku Będziecie Państwo mogli podziwiać m.in. Ogród Ziołowy, Ogród Papieski, Ogród Zmysłów, Ogród Golgoty, Ogród Ogrójca, Ogród Ziemi Świętej, Ogród Mojżesza, Ogród Maryjny, Ogród Jezusa Zmartwychwstałego, Ogród Edenu. Specjalne platformy widokowe umożliwiają oglądanie panoramy Częstochowy, pięknego OGRODU BIBLIJNEGO i pięknej Jasnej Góry.

Już w kwietniu 2013 roku, na tle kilkudziesięciometrowej wapiennej ściany, znajdzie się największa postać Jana Pawła II, licząca prawie 14 metrów wysokości, która zostanie wpisana do Księgi Rekordów Guinessa.

Park Miniatur Złota Góra mieści się starym kamieniołomie u wrót malowniczej Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Będą tu Państwo mogli: odpocząć, pożywić się i zrelaksować w otoczeniu dzieł architektury oraz przyrody. Specjalne platformy widokowe, z których można oglądać panoramę Jasnej Góry są doskonałym miejscem na wypoczynek.

 

ZAPRASZAMY !

 

 

wyświetleń: 4828

autor: agrojura.pl

Atrakcje w gminie Częstochowa

 • Kościół Ewangelicko-Augsburski p. w. Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie

  data dodania: 2009-08-25 15:16:29

  Częstochowa to miasto kojarzone głównie z Jasną Górą, miejscem kultowym dla katolików. Wędrując ulicami miasta warto zwrócić uwagę na ślady innych wyznań, przypominające nam, że kiedyś było to miasto wielu kultur. Obok ... czytaj dalej »

 • Ulica 7 Kamienic w Częstochowie

  data dodania: 2009-08-19 14:23:51

  Ulica 7 Kamienic - jedna z zabytkowych ulic w Częstochowie, położona w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry. Ma około 600 metrów długości i otacza wzgórze jasnogórskie od strony południowej. Nazwa ulicy pochodzi od siedmiu ... czytaj dalej »

 • Ratusz w Częstochowie

  data dodania: 2009-08-19 10:48:02

  Ratusz w Częstochowie, ratusz w Śródmieściu Częstochowy, przy placu Władysława Biegańskiego, klasycystyczny, wzniesiony w latach 1828–1836 według projektu Franciszka Reinsteina, przebudowany w 1908 r.; wpisany do rejestru zabytków w 1960 ... czytaj dalej »

Opis gminy: Częstochowa

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia