Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
sobota, 6 marca 2021 r.
imieniny obchodzą: Marcin, Róża
  • banerek_agrojura

Gmina Charsznica

Strona główna » Gminy » Gmina Charsznica

data dodania: 2009-07-03 15:06:54

gmina: Charsznica
powiększ

Gmina Charsznica leży w północnej części województwa małopolskiego. Liczy około 8,2 tys. mieszkańców i 78 km2. Składa się z 18 wiosek. 

Gmina posiada dobre połączenie komunikacyjne, kolejowe i drogowe z wielkimi aglomeracjami miejskimi: Krakowem, Katowicami, Kielcami i Częstochową.

Gmina stale zmienia swoje oblicze, rozbudowujemy infrastrukturę techniczną i infrastrukturę społeczną. Coraz więcej uwagi i środków finansowych poświęcamy rozwojowi oświaty, sportu i rekreacji. Korzystne położenie Gminy Charsznica w pobliżu aglomeracji miejskich, rozwijające się rolnictwo i mała przedsiębiorczość, bogata historia i tajemnicza przyroda zachęcają do partnerstwa z Gminą Charsznica przedsiębiorców, handlowców, turystów, historyków badaczy, inwestorów, media.

Gmina Charsznica jest ciekawym i dynamicznym regionem, znanym przede wszystkim z dużej produkcji warzyw, rozwijającej się przedsiębiorczości, stale rozbudowującej się infrastruktury technicznej oraz pracowitych ludzi. W ostatnich latach znana jako „KAPUŚCIANA STOLICA POLSKI”. Na takie miano złożyły się zarówno bogata tradycja uprawy tego „zielonego złota” jak i znaczny obszar jego uprawy-2500 hektarów.

źródło: www.charsznica.info


wyświetleń: 6957

autor: agrojura.pl

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia