Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
wtorek, 21 stycznia 2020 r.
imieniny obchodzą: Agnieszka, Jarosława


oferty ze zdjęciem

ilość miejsc noclegowych
od
do

pokoje z łazienkami

łazienka ogólnodostępna

pokoje z kuchnią

kuchnia ogólnodostępna

plac zabaw

boisko

parking

ułatwienia dla niepełnosprawnych

miejsce na ognisko/grilla

przyjazd ze zwierzętami

akceptujemy karty płatnicze

wyżywienie

sala konferencyjna/szkoleniowa

organizujemy wesela

Noclegi u Joli

Strona główna » Gospodarstwa » Noclegi u Joli

data dodania: 2013-05-03 19:14:18powiększ

 • gmina: Koziegłowy
 • ulica: Żarecka 2
 • miejscowość: Lgota Górna
 • kod: 42-350
 • telefon: 503985529
 • e-mail: matynia2@tlen.pl
 • strona www: http://
 • struktura pokoi
 • Ilość pokoi 1-os.: 0, Cena: brak danych
 • Ilość pokoi 2-os.: 3, Cena: brak danych
 • Ilość pokoi 3-os.: 2, Cena: brak danych
 • Apartamentów: 0, Cena: brak danych
 • zobacz zdjęcia i opisy pokoi

POŁOŻENIE:
 Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego całorocznego agrogospodarstwa, które oferuje noclegi we wsi Lgota Górna. Miejscowość ta położona jest na Wyżynie Śląsko-Krakowskiej, w odległości około 30 km od Częstochowy. Sąsiaduje również z miastem Koziegłowy od zachodu oraz miastem Myszków i Żarki od wschodu. Na tle podziału fizyczno-geograficznego Polski obszar ten znajduje się w mezoregionie "Obniżenie Górnej Warty", stanowiącym najdalej na południe wysuniętą część Wyżyny Woźnicko-Wieluńskiej. Region ten charakteryzują licznie występujące pagórki morenowe oraz wały piaszczyste i żwirowe. Tego typu urzeźbienie terenu zachęca do rowerowych wojaży, pieszych wędrówek oraz samochodowych wycieczek. Agrogospodarstwo „Noclegi u Joli” zlokalizowane jest przy drodze nr 789, prowadzącej z  Koziegłów do Żarek. Jest to trzypoziomowy dom z widokiem na Dolinę Warty i zalew w Poraju. Ze względu na dogodną lokalizację stanowi on świetną bazą wypadową do zwiedzania wszystkich zakątków Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

OFERTA:
 Oferujemy Państwu 3 pokoje dwuosobowe oraz 2 pokoje sześcioosobowe w tym jeden pokój z niezależnym wejściem, aneksem kuchennym oraz łazienką. Internet bezprzewodowy (WiFi) we wszystkich pokojach GRATIS. Dodatkowo do dyspozycji duża i przestrzenna działka z darmowym parkingiem, możliwością ustawiania namiotów, zestawem ogrodowym pod zadaszeniem oraz grillem. W miejscowościach obok (Koziegłowy, Żarki Letnisko, Myszków) skorzystać można z wyżywienia.

OKOLICA:
 Głównymi atrakcjami na naszym terenie są: Jezioro Porajskie, które znajduje się w niedalekim sąsiedztwie od strony północnej. Zbiornik ten wybudowano na rzece Warta (pow. 5,5 km 2), na której pełni on obecnie funkcję przeciwpowodziową, rekreacyjną oraz umożliwia prowadzenie gospodarki rybackiej. Jest to dogodne miejsce dla amatorów wędkarstwa oraz sportów wodnych. Znajdują się tutaj ośrodki żeglarskie, baseny oraz korty tenisowe. Ponadto teren zbiornika otoczony jest lasem sosnowym, docenianym z uwagi na lecznicze właściwości żywic sosnowych. W niedalekiej odległości od naszego gospodarstwa znajduje się dodatkowo las o zupełnie innym charakterze. Jest to wielogatunkowy las mieszany zbliżony do starodrzewu. Warto tutaj odwiedzić dwa pomniki przyrody: „Dęby Jurajskie”, rosnące tuż obok rozlewni wód mineralnych "Jurajska" oraz  malowniczo położony zbiornik retencyjny w samym środku lasu. Jest to bardzo atrakcyjne miejsce na jesienne grzybobranie, wycieczki rowerowe oraz popołudniowe spacery. W bliskim sąsiedztwie gospodarstwa znajduje się kościół oraz zabytkowa kaplica wybudowana z łamanego kamienia wapiennego, kryta dachem gontowym z wieżyczką sygnaturki. Okolice naszej miejscowości przecinają również liczne szlaki turystyczne, zarówno piesze jak i rowerowe. Ułatwiają one poznanie malowniczych okolic Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Są to m.in: szlak: Przewodziszowice-Koziegłowy (23 km), przebiegający przez miejscowości: Przewodziszowice (strażnica), Żarki, Żarki Letnisko, Lgota Górna, Lgota Mokrzesz, Koziegłowy (Rynek). Warto również zwrócić uwagę, iż w południowo-zachodniej części Koziegłów, wzdłuż  doliny Sarniego Stoku, znajdują się pozostałości po średniowiecznym zamku koziegłowskim (w postaci niewielkiego sztucznego wzniesienia otoczonego pierścieniowymi wałami). Kolejnym jest „Szlak Żarecki” (21 km), którego trasa biegnie przez miejscowości: Gniazdów, Koziegłowy, Miłość, Kuźnica Nowa, Lgota Nadwarcie, Żarki Letnisko, Koza, Żarki (miasto), Leśniów, Przewodziszowice. Inne to: „Szlak Brandysa”, „Szlak hutnictwa”, „Szlak zamków”. Nasi najmłodsi goście mają również możliwość skorzystania ze ścieżki przyrodniczo-dydaktycznej "Dęby Jurajskie". Trasa ścieżki obejmuje: Wytwórnię Napojów Gazowanych "Jurajska" w Postępie, dorzecze rzeki Warty oraz zbiornik retencyjny w Lgocie Górnej. Na uwagę zasługuje również rezerwat leśny „Cisy w Hucie Starej”, będący naturalnym stanowiskiem cisa pospolitego w drzewostanie wilgotnego lasu mieszanego.

PRZYDATNE MIEJSCA W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY:
Jazda konna: 4 km
Jezioro/Zbiornik wodny: 5 km
Pracownia artystyczna (dzieci same mogą lepić z gliny): 5 km
Basen odkryty: 5 km
Basen kryty: 7 km
Informacja turystyczna: 6 km
Dworzec autobusowy: 9 km
Dworzec kolejowy: 9 km
Wyciąg oryczkowy: 19 km
Międzynarodowy i krajowy port lotniczy: 35 km

wyświetleń: 1721

autor: jmatynia5700

id: 188Gmina Koziegłowy

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia