Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
sobota, 15 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dionizy, Zofia
oferty ze zdjęciem

Zalew w Siamoszycach

Strona główna » Atrakcje » Zalew w Siamoszycach

data dodania: 2010-07-26 14:17:47

gmina: Kroczyce
Zalew w Siamoszycach, fot. Paweł Abuckipowiększ

Na terenie gminy Kroczyce, w niecce pomiędzy jurajskimi wzgórzem Łaskawiec, Kiełkowicami i Mokrusem znajduje się zalew w Siamoszycach.  Siamoszyce to mała wieś położona wokół zalewu licząca kilkaset mieszkańców.

Zalew zlokalizowany jest na rzece Krztyni, która źródła ma w okolicach Sulin. Ten  przepływowy zbiornik ma  powierzchnię 20 ha. Nad zalewem położonych jest kilka ośrodków wypoczynkowych.

Ośrodek Wypoczynkowy Ciechan-Zdrój dopuszczony do kąpieli, rekreacji i uprawiania sportów wodnych. Powierzchnia jego łącznie z plażami to 23,88ha. Ośrodek wypoczynkowy Ciechan Zdrój to ponad 5 hektarów zalesionego terenu nad zalewem w Siamoszycach. Woda w zalewie posiada potwierdzoną badaniami I klasę czystości. Ośrodek to jedyne wydzielone i strzeżone przez ratowników WOPR kąpielisko zalewu.  Ośrodek posiadaawypożyczalnię sprzętu wodnego: rowery wodne, kajaki oraz łodzie. Wybudowane molo dodaje dodatkowego uroku a zjeżdżalnia do wody (50 m) uzupełnia atrakcyjność przebywania nad wodą.
Nieopodal Ośrodka Ciechan-Zdrój znajduje się Ośrodek Harcerski.

Teren ośrodka o powierzchni ok. 2 ha jest zlokalizowany w suchym sosnowym lesie w odległości 500m od wsi Siamoszyce. W odległości 300 m znajduje sie zalew. Baza jednorazowo może pomieścić 50 osób w domach drewnianych i 150 osób w namiotach. Obok ośrodka przebiega żółty Szlak Zamonitu.

Paweł Abucki

Zalew w Siamoszycach, fot. Paweł AbuckiZalew w Siamoszycach, fot. Paweł AbuckiZalew w Siamoszycach, fot. Paweł Abucki

wyświetleń: 13162

autor: Paweł Abucki

Atrakcje w gminie Kroczyce

 • Studnia Szpatowców w Podlesicach

  data dodania: 2010-07-26 14:52:26

  Jaskinia Studnia Szpatowców położona jest nieopodal wsi Podlesice w gminie Kroczyce. Jaskinia zlokalizowana na zboczu wzgórza Dudnik, w lesie bukowym. Otoczona jest metalową barierką. W odległości ok. 100 m. przebiega od jaskini zielony szlak ... czytaj dalej »

 • Góra Apteka w Podlesicach

  data dodania: 2010-07-26 14:34:05

  Góra Apteka znajduje się nieopodal wsi Podlesice (gm. Kroczyce). Wzniesienie to jest drugim co do wysokości po Górze Zborów, liczy 449 m.  n.p.m. Od Podlesic dochodzi się tu przez pola idąc na zachód Z daleka na szczycie bieleją ... czytaj dalej »

 • Skały Biblioteki

  data dodania: 2010-07-26 13:55:48

  Biblioteka, widok z Rzędkowic, fot. Paweł AbuckiBiblioteka (Góra Sulmów) położona jest ok. 300 m od parkingu przy jaskini Głębokiej i Zagrodzie Edukacyjnej. Aby dojść do niej można kierując się w górę – najpierw młodnikiem do Turni Motocyklistów (Wilczy Kamień), potem w ... czytaj dalej »

Opis gminy: Kroczyce

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia