Strona główna

Jurajski Serwis Turystyczny - Jura, noclegi, agroturystyka

wyszukiwanie zaawansowane
sobota, 15 maja 2021 r.
imieniny obchodzą: Dionizy, Zofia
oferty ze zdjęciem

Aleja Klonów

Strona główna » Atrakcje » Aleja Klonów

data dodania: 2013-03-08 12:17:05

gmina: Janów

powiększ

 Posadzona w XIX w. z inicjatywy generała Wincentego hrabiego Krasińskiego, stanowiła główną drogę dojazdową ze złotopotockiego pałacu, do Częstochowy. Jej niewątpliwy urok i walory krajobrazowe, a także kontekst historyczny, spowodowały, że w latach 60-tych XX w. została wpisana na listę zabytków. W 2008 roku poddano ją renowacji w ramach projektu "Ochrona i odbudowa zabytkowych parków przypałacowych".

wyświetleń: 4361

autor: agrojura.pl

Atrakcje w gminie Janów

 • Pomnik ku czci majora Jana Wrzoska w Złotym Potoku

  data dodania: 2009-09-07 11:31:29

  Na szczycie skalnego wzniesienia w Rezerwacie „Parkowe” okoliczni mieszkańcy postawili pomnik ku pamięci jednego z wielu żołnierzy poległych w obronie ojczyzny. Obelisk ten postawiono w miejscu gdzie trzeciego dnia II Wojny Światowej zginął w walce ... czytaj dalej »

 • Ostaniec skalny Diabelskie Mosty w Złotym Potoku

  data dodania: 2009-08-14 10:18:46

  Opisywany ostaniec jest wysoką na 15 metrów skałą porozcinaną głębokimi szczelinami. W górnej partii skały znajduje się duża szczelina o długości ok. 8 metrów zaciśnięta od góry tworząc obiekt na kształt tunelu. Jedna z ... czytaj dalej »

 • Pustynia Siedlecka

  data dodania: 2009-08-07 13:38:28

  W okolicy Siedlec, niewielkiej wsi położonej w gminie Janów, można zobaczyć drugą po pustyni Błędowskiej w Polsce pustynię. Miejscowa legenda wiąże jej powstanie z postacią czarnoksiężnika Twardowskiego. Mówi się, że Twardowski uciekał ... czytaj dalej »

Opis gminy: Janów

Strona główna

Informacje o 48 gminach jurajskich, baza agroturystyk, hoteli, pensjonatów, punktów gastronomicznych, atrakcje, aktualne wydarzenia